×

Liposukce kolen


Proč liposukce?

Liposukce je metoda, při které se odstraňují ložiska tukových buněk z problematických partií. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec. Liposukci doporučujeme zejména lidem, kterým se tukové polštářky tvoří vlivem dědičné dispozice a nelze je vytvarovat ani dietou, ani pilným cvičením, a kterým ani dieta, ani pilné cvičení nepomáhají zbavit se ohraničených tukových nadbytků. Nejčastější lokality, kde se ve zvýšené míře ukládá podkožní tuk, bývají u žen zejména zevní a vnitřní valy stehen, boky, břicho, bederní krajiny, vnitřní plochy kolen, oblast kotníků, zadní strana paží, podbradek a jiné. U mužů to nejčastěji bývají boky, oblast břicha, podbradek a prsní krajiny.

Hlavní výhody vibrační liposukce:

  • zkrácení operačního času i doby rekonvalescence
  • zvýšení odsátého minutového objemu tukové tkáně
  • jemnější a šetrnější pohyby kanyly v podkožní tukové oblasti
  • snížení pooperační bolestivosti, zmenšení modřin a otoků

 

Jak zákrok probíhá?

Oblast liposukce se tenkou jehlou napustí tumescentním roztokem, který obsahuje anestetikum a adrenalin. To zaručuje bezbolestnost a bezkrevnost výkonu. Poté se přistoupí k odsátí tuku. Díky vibracím je vibrační liposukce snadnější a rychlejší, přestože se používají velmi tenké (2–3mm) kanylky. Stupeň vibrací je možno nastavit dle potřeby.

Co se děje po zákroku?

Dva týdny po operaci nosíte elastické prádlo. Stehy se odstraňují zhruba 7 – 10 dnů po výkonu. První dva dny je vhodný klid v domácím ošetření – záleží na typu ošetřované oblasti, v některých případech je možné se zařadit do pracovního života již druhý den po zákroku. Pracovní omezení většinou není potřebné, sportovní omezení pouze několik dnů podle rozsahu výkonu a lokality. Sprchování je povoleno už následující den po zákroku.

Konkrétní detaily Vašeho operačního zákroku včetně zodpovězení všech případných dotazů jsou náplní osobní konzultační schůzky.


Objednat Export do PDF

Za Kvalitu ručí náš tým profesionálů plastické chirurgie

 Lenka Trčková
Lenka Trčková
napsat
 Monika Řeháková
Monika Řeháková
napsat
 Eva Hugyeczová
Eva Hugyeczová
napsat
 Lenka Šmídová
Lenka Šmídová
napsat
 Šárka Polepilová
Šárka Polepilová
napsat
 
Copyright © 2010-2021 - IamWRS vyroba-www.cz