×

Liposukce


Proč liposukce?

Liposukce je metoda, při které se odstraňují ložiska tukových buněk z problematických partií. Patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec. Liposukci doporučujeme zejména lidem, kterým se tukové polštářky tvoří vlivem dědičné dispozice a nelze je vytvarovat ani dietou, ani pilným cvičením, a kterým ani dieta, ani pilné cvičení nepomáhají zbavit se ohraničených tukových nadbytků. Nejčastější lokality, kde se ve zvýšené míře ukládá podkožní tuk, bývají u žen zejména zevní a vnitřní valy stehen, boky, břicho, bederní krajiny, vnitřní plochy kolen, oblast kotníků, zadní strana paží, podbradek a jiné. U mužů to nejčastěji bývají boky, oblast břicha, podbradek a prsní krajiny.
 

Hlavní výhody vibrační liposukce:

  • zkrácení operačního času i doby rekonvalescence
  • zvýšení odsátého minutového objemu tukové tkáně
  • jemnější a šetrnější pohyby kanyly v podkožní tukové oblasti
  • snížení pooperační bolestivosti, zmenšení modřin a otoků

 

Jak zákrok probíhá?

Oblast liposukce se tenkou jehlou napustí tumescentním roztokem, který obsahuje anestetikum a adrenalin. To zaručuje bezbolestnost a bezkrevnost výkonu. Poté se přistoupí k odsátí tuku. Díky vibracím je vibrační liposukce snadnější a rychlejší, přestože se používají velmi tenké (2–3mm) kanylky. Stupeň vibrací je možno nastavit dle potřeby.

Co se děje po zákroku?

Dva týdny po operaci nosíte elastické prádlo. Stehy se odstraňují zhruba 7 – 10 dnů po výkonu. První dva dny je vhodný klid v domácím ošetření – záleží na typu ošetřované oblasti, v některých případech je možné se zařadit do pracovního života již druhý den po zákroku. Pracovní omezení většinou není potřebné, sportovní omezení pouze několik dnů podle rozsahu výkonu a lokality. Sprchování je povoleno už následující den po zákroku.

Konkrétní detaily Vašeho operačního zákroku včetně zodpovězení všech případných dotazů jsou náplní osobní konzultační schůzky.


Objednat Export do PDF
 
Copyright © 2010-2020 - IamWRS vyroba-www.cz